Asa zisele " Buguri "

Aici poti face urmatoarele:
-Sa te descri..
-Sa iti cauti jumatatea...
-Sa deschizi subiecte despre ce doresti inafara de
*Reclama,comert intre servere sau sa aduci jigniri unui jucator..
Nerespectarea conditiilor duce la T/C + cos gunoi !
xRefresh
Posts: 24

Re: Asa zisele " Buguri "

Post by xRefresh » Sun Jan 04, 2015 6:30 am

Mare metinar esti tu ma .
Ai acumulat 10 moduri si esti boss .
In 2012 modurile erau exact asa : PC / FARMEC / PUTERE ( / ABS ) / INT ( / DEX ) / SEMI OM / ATAC MAGIC / CRITICA /
Nimeni nu se plangea de bonusuri , toti vanau itemele perfecte .
Erau vremuri in care reflexu` nu era bug :))
Cand nu erau 800 modati si 2 playeri nemod .
Cand chiar aveai ce face pe server ;)
Nici un bonus nu e bug , daca stii sa il folosesti cu cap e ok .
Atacul magic e doar pentru moduri :))
Adevarat nu ajuta cu nimic .
Daca vrei sa joci PVP pe un caracter nemod iti trebuie Critica / Patrundere / DEX / Farmec / Si PC cat mai mare la ninja .
Ia fa-ti tu un set , bunule metinar .
Pune un sura full sa dea o risipa in tine sa vezi cum faci plaja :lol:

GhostSpace
Posts: 59

Re: Asa zisele " Buguri "

Post by GhostSpace » Sun Jan 04, 2015 5:51 pm

xRefresh wrote:Mare metinar esti tu ma .
Ai acumulat 10 moduri si esti boss .
In 2012 modurile erau exact asa : PC / FARMEC / PUTERE ( / ABS ) / INT ( / DEX ) / SEMI OM / ATAC MAGIC / CRITICA /
Nimeni nu se plangea de bonusuri , toti vanau itemele perfecte .
Erau vremuri in care reflexu` nu era bug :))
Cand nu erau 800 modati si 2 playeri nemod .
Cand chiar aveai ce face pe server ;)
Nici un bonus nu e bug , daca stii sa il folosesti cu cap e ok .
Atacul magic e doar pentru moduri :))
Adevarat nu ajuta cu nimic .
Daca vrei sa joci PVP pe un caracter nemod iti trebuie Critica / Patrundere / DEX / Farmec / Si PC cat mai mare la ninja .
Ia fa-ti tu un set , bunule metinar .
Pune un sura full sa dea o risipa in tine sa vezi cum faci plaja :lol:
Bai asta..See vede ca nu intelegi limba romana . Am specificat clar ca acele bonusuri sunt bune doar pentru seturile nemod , da`ce sa ma astept de la tine , "unu care stie doar sa comenteze , nu sa si puna in practica " .
Si in legatura cu ce ai zis tu de faza cu sura .. Ia` pune-ti tu pe un caracter nemod piatra daia` noua de la pescar cu rez pc 50 % si mai pune-ti si BRATARA OASE DE Dragon cu rez pc 30 % (http://tinypic.com/view.php?pic=2e32v7q&s=8) si astept sa-mi zici daca mai faci plaja. ;)
"Metinarule"
Last edited by GhostSpace on Sun Jan 04, 2015 7:19 pm, edited 1 time in total.
Respectă-mă şi te voi respecta , înjură-mă şi o să ai de pierdut .
Image[/url]
Image[/url]

xRefresh
Posts: 24

Re: Asa zisele " Buguri "

Post by xRefresh » Sun Jan 04, 2015 7:04 pm

Sa pun in practica ?
Baiatule , daca te crezi si tu vedeta , du-te si canta la alta masa .
Toti stiti metin ma , si cand va bagati pe un PVM Classic , nu mai stie nimeni ce sa faca :( Te blochezi complet .
Gandeste-te ca un sura are peste 1400 Inteligenta .
O risipa si ai cazut pe burta :))

TasTy
Posts: 69
Location: Giurgiu .

Re: Asa zisele " Buguri "

Post by TasTy » Mon Jan 05, 2015 2:07 pm

Valoarea atacului poate sa faca si bug daca esti ninja si ai prea multa , numai dai dmg pe otrava

User avatar
jamaicaa94
Posts: 53
Location: Dej,jud. Cluj

Re: Asa zisele " Buguri "

Post by jamaicaa94 » Thu Jan 08, 2015 9:45 am

GhostSpace wrote:Bai asta micu Jamaica .. PENTRU TINE SI PENTRU TOTI NEMODATII , VALOAREA ATACULUI E BUNA , NU PENTRU MINE SI ALTI 500 DE PLAYERI MODATI .
Vremurile au trecut tata , nici semi-omul nu mai e bun . Nici la war,nici la sura,nici la ninja, nici la saman . Nicaieri . Legat de atacu` magic: E INUTIL :lol: .
Deci ca sa iti deschid mintea , repet : Valoare atacului , Valoarea atacului magic si semi-omul SUNT BUNE DOAR PENTRU NEMODATI , PENTRU DUELURILE INTRE NEMODATI , PENTRU SETURILE NEMOD SI NU PENTRU MODATI , PENTRU ITEME MOD , PENTRU SETURI MOD .
Acum fiecare cu ale lui . Treaba voastra daca va stricati un mod punand atac magic, valoare atac si semi-om .
P.S : Faza cu semi-omul e total noua si poate va intrebati de ce am zis ca nu e bun. Simplu : LA ATAC NU AJUTA SI DACA PRINZI UNU CU REFLEXIE SI AI O GROAZA DE SEMI-OM , DINTR-UN HIT ESTI MORT .
Spor la joc si daca mai ai intrebari , cauta-ma pe joc : [Dn]Ghostspace

Nu esti in masura sa zici care-i bun si care nu..:)) tu vorbesti,dar habar n-ai ce zici.
Bat la pariu ca n-ai testat sa vezi care-i diferenta intre atac magic si valoare atac :) uita-te la poze zic,si vezi despre ce-i vorba.
Pe seturile nemod daca bagi asa ceva,nu te ajuta foarte mult,fiindca e putin. citeste tot topicul si vezi rol are valoarea atacului la war / ninja.
Cristos
Image

DjCola
Posts: 97

Re: Asa zisele " Buguri "

Post by DjCola » Sun Jan 11, 2015 10:10 pm

[MOD]Adinna wrote:Mnoh, îmi exprim şi eu opinia, guys, nu săriţi, vă rog.
Deci, pentru mine cei care spun că pgm e bug sau altele.. sunt puri ofiliţi de viaţă, săracii. Asta e, zice unu', îl crezi, no, da' măcar verifică. Înainte, la ninja era foarte folosit pgm, deoarece ajută foarte mult abs-ul. Cineva care nu are blocare, are doar rezistenţă la paguba medie, ia dmg calumea şi îi sare pv-ul dacă nimereşte un ninja cu pumnale full abs+pgm. Da, valoare atacului este importantă pentru nemodaţi.. sau pentru cei cu apărări mici. Cei mai mulţi zic că nu e bună de nimic pentru că mulţi ajung la seturi full. Şi seturile alea presupun şi blocare atac corporal care neutralizează din start efectul valorii atacului sau atacului magic. Mi se par inutile ambele bonusuri. Eu una prefer bonusurile de set, cu pv, pentru că sunt mult mai practice.. decât să stai cu o armă set 115%, sau oricât care ofră pv, şi restul perfecte, când te atacă un sura, spre exemplu, nu stai să tot schimbi itemele. Aşa ai pv şi regenerare pe mai multe şi ai mai multe obţiuni.
Sper să nu mă înţeleagă nimeni greşit.
Opțiuni*. P.S. Nu sunt prost. =)))

User avatar
jamaicaa94
Posts: 53
Location: Dej,jud. Cluj

Re: Asa zisele " Buguri "

Post by jamaicaa94 » Thu Jan 15, 2015 11:09 am

[MOD]Adinna wrote:Mnoh, îmi exprim şi eu opinia, guys, nu săriţi, vă rog.
Deci, pentru mine cei care spun că pgm e bug sau altele.. sunt puri ofiliţi de viaţă, săracii. Asta e, zice unu', îl crezi, no, da' măcar verifică. Înainte, la ninja era foarte folosit pgm, deoarece ajută foarte mult abs-ul. Cineva care nu are blocare, are doar rezistenţă la paguba medie, ia dmg calumea şi îi sare pv-ul dacă nimereşte un ninja cu pumnale full abs+pgm. Da, valoare atacului este importantă pentru nemodaţi.. sau pentru cei cu apărări mici. Cei mai mulţi zic că nu e bună de nimic pentru că mulţi ajung la seturi full. Şi seturile alea presupun şi blocare atac corporal care neutralizează din start efectul valorii atacului sau atacului magic. Mi se par inutile ambele bonusuri. Eu una prefer bonusurile de set, cu pv, pentru că sunt mult mai practice.. decât să stai cu o armă set 115%, sau oricât care ofră pv, şi restul perfecte, când te atacă un sura, spre exemplu, nu stai să tot schimbi itemele. Aşa ai pv şi regenerare pe mai multe şi ai mai multe obţiuni.
Sper să nu mă înţeleagă nimeni greşit.

Valoarea atacului,respectiv atacul magic n-au nimic in legatura cu blocarea atacului corporal... :) ala e pentru hit-uri.
Valoarea atacului = STR
Valoarea atacului magic = INT
mai pe romaneste zis...
Valoarea atacului te ajuta la moduri,majoritatea au doar rase (eu personal nu bag pe iteme rase fiindca-s inutile cand ai aparari 100% )daca ai doar rase,incasezi dmg iar cu cat ai atac-ul mai mare,cu atat dai mai mult...
Cristos
Image

User avatar
jamaicaa94
Posts: 53
Location: Dej,jud. Cluj

Re: Asa zisele " Buguri "

Post by jamaicaa94 » Sat Jan 17, 2015 4:15 pm

Pai da la seturi renunti la multe bonusuri,eu prefer in general un set unviersal atat bazat pe pv cat si pe atac..:)
si..eu unul pentru un set pvp foarte bun,prefer modurile sparte la 6/7 ( ofera posibilitatea sa ai int sau pv in plus) dar asta e doar la pvp.
Cristos
Image

DjCola
Posts: 97

Re: Asa zisele " Buguri "

Post by DjCola » Sat Jan 17, 2015 5:37 pm

[MOD]Adinna wrote:
DjCola wrote:
[MOD]Adinna wrote:Mnoh, îmi exprim şi eu opinia, guys, nu săriţi, vă rog.
Deci, pentru mine cei care spun că pgm e bug sau altele.. sunt puri ofiliţi de viaţă, săracii. Asta e, zice unu', îl crezi, no, da' măcar verifică. Înainte, la ninja era foarte folosit pgm, deoarece ajută foarte mult abs-ul. Cineva care nu are blocare, are doar rezistenţă la paguba medie, ia dmg calumea şi îi sare pv-ul dacă nimereşte un ninja cu pumnale full abs+pgm. Da, valoare atacului este importantă pentru nemodaţi.. sau pentru cei cu apărări mici. Cei mai mulţi zic că nu e bună de nimic pentru că mulţi ajung la seturi full. Şi seturile alea presupun şi blocare atac corporal care neutralizează din start efectul valorii atacului sau atacului magic. Mi se par inutile ambele bonusuri. Eu una prefer bonusurile de set, cu pv, pentru că sunt mult mai practice.. decât să stai cu o armă set 115%, sau oricât care ofră pv, şi restul perfecte, când te atacă un sura, spre exemplu, nu stai să tot schimbi itemele. Aşa ai pv şi regenerare pe mai multe şi ai mai multe obţiuni.
Sper să nu mă înţeleagă nimeni greşit.
Opțiuni*. P.S. Nu sunt prost. =)))
K, frt, am greşit şi eu o dată. o.O sari tu repede.. Mare geniu scos din boscheţi.
Mno, eu spuneam că, având în vedere că unii au blocare atac corporal, abs-ul nu-şi prea mai face treaba. Iar pentru abs, era foarte bună paguba medie..
Iar legat de valorile de atac/atac magic, sunt bune doar la nemodaţi. În cazul multora, când se stă la war, cu orele.. sau, vrei să faci set sura calumea, alea-s bonusuri inutile, împreună cu semi-omul. Nu spun că e bug, niciodată nu a fost bug.. Mno, cam asta voiam să zic. Într-un fel sunt de acord cu tine, jamaica.
Bine, am cam exagerat corectandu-ti o litera , dar asta nu inseamna ca trebuie sa ma faci boschetar.

User avatar
jamaicaa94
Posts: 53
Location: Dej,jud. Cluj

Re: Asa zisele " Buguri "

Post by jamaicaa94 » Wed Nov 18, 2015 2:46 pm

In legatura cu paguba medie, si alte bonusuri :))
Acum au ajuns la concluzia ca si tare impotriva raselor e f util, inainte era bug :))))
Cristos
Image

Post Reply

Return to “Discutii Libere”