Hai să râdem niţel !
Re: Hai să râdem niţel !
Era pe calendar Iulian nu pe calendar Gregorian.
Ce stiti voi
Ce stiti voi

CONTACT:
▶ Pe joc: [GM]Lexx / [Dn]Lexx / Lexx
▶ Discord: Lexx#7523
▶ Youtube: http://www.youtube.com/LexxGaming
▶ Facebook: https://www.facebook.com/lexx.gaming.75
▶ Server de Discord: https://dsc.gg/metin2steel

Re: Hai să râdem niţel !
Calendaru Mayaş[Dn]Lexx wrote:Era pe calendar Iulian nu pe calendar Gregorian.
Ce stiti voi![]()
Am părăsit fundu' iadului pentru cel al mamei tale!









Re: Hai să râdem niţel !


CONTACT:
▶ Pe joc: [GM]Lexx / [Dn]Lexx / Lexx
▶ Discord: Lexx#7523
▶ Youtube: http://www.youtube.com/LexxGaming
▶ Facebook: https://www.facebook.com/lexx.gaming.75
▶ Server de Discord: https://dsc.gg/metin2steel

-
[VIP]Şteff
- Posts: 2
Re: Hai să râdem niţel !
Enjoy !
Păstă drum şi păstă vale,
Vine Gusti tot agale.
Fuje sprinten,speriat,
Că vinie de la furat.
O furat o vacă moartă,
Ca s-o pună lângă poartă.
Şi-o furat un bidon spart,
Că-n proces s-o-mpiedicat.
Fuge Gusti, nu îi lent,
La furat trăbă talent.
O ajuns Gusti acasă,
O întins vaca pă masă.
Ia cuţitu dintr-o dată,
Să omoare vaca moartă.
Dintr-o lovitură tare,
Cade vaca din picioare.
Se ridică vaca iar,
Direct copită-n maxilar.
Gusti cade necăjit,
La pământ pe jos, îi fript.
Pe Gusti-l apucă groaza,
Meditând la toată faza .
Morala : Într-o noapte luminoasă frumos calcă o domnişoară trenu .
Păstă drum şi păstă vale,
Vine Gusti tot agale.
Fuje sprinten,speriat,
Că vinie de la furat.
O furat o vacă moartă,
Ca s-o pună lângă poartă.
Şi-o furat un bidon spart,
Că-n proces s-o-mpiedicat.
Fuge Gusti, nu îi lent,
La furat trăbă talent.
O ajuns Gusti acasă,
O întins vaca pă masă.
Ia cuţitu dintr-o dată,
Să omoare vaca moartă.
Dintr-o lovitură tare,
Cade vaca din picioare.
Se ridică vaca iar,
Direct copită-n maxilar.
Gusti cade necăjit,
La pământ pe jos, îi fript.
Pe Gusti-l apucă groaza,
Meditând la toată faza .
Morala : Într-o noapte luminoasă frumos calcă o domnişoară trenu .