Reclamatie [SGM]Hades

Toate topicurile inchise se afla aici !
Post Reply
madaDUD
Posts: 7

Reclamatie [SGM]Hades

Post by madaDUD » Sat Sep 01, 2018 11:19 pm

madaDUD scrie:
► Numele tău de caracter:MadaDUD
► Nume vinovat :[SGM]Hades
► Motivul reclamaţiei: Verisorul meu a intrat pe cont, si cica l-ar fi fraierit pe Terupnugluma, apoi dupa 3 saptamani s-a trezit terupnugluma sa vorbeasca cu Hades, si m-a teleportat acolo unde donezi si imi spunea ,, dai-i gheata inapoi, vrei sa iti spun si bns etc, apoi m-a pus sa aleg jail sau sa ii dau armura, si nu am ales nimic, apoi i-am spus ca il filmez, tocmai ce scoteam telefonul din buzunar, si cand a auzit ca il filmez am primit jail instant.. ieri seara am si donat, nu este normal asa ceva, mai ales ca nu are nici macar o dovada ca a i-am furat ceva, iar nu este vina mea ca el a acceptat trade apoi dupa 3 saptamani se trezeste sa il aduca pe hades, vreau sa primesc dovezile si eu, car sa se ia masuri, si daca este vina mea,sa fiu acuzat macar pe drept, nu ca il cunoaste el pe hades si ma baga la jail fara sa aiba dovada asupra mea... sper sa intelegeti ce am transmis aici, si sper sa se rezolve,daca am gresit numele lu' hades imi pare rau, Multumesc
► Dovada https://imgur.com/a/yUVhXTf
( Ma puteti contacta pe caracterul IDUDI este atlt carecter dupa cont.


ai furat vei primi pedeapsa potrivita lasa vrajeala asta cu varu,bunica etc.
a si pt restu care comenteaza fara sa gandeasca hai sa o luam alt fel
daca un player castiga un mod la event sau da itm nemod pe acel mod ce face vine unu si il fura asta e normal?
cum a luat si restu ban pt furt asa se va face lumina si in cazu tau succes o sa ai nevoie ;)



Hades, Multumesc ca ai inchis topicul, in primul rand chiar a fost varul meu, in randul 2 Nu ai de ce sa inchizi topicul si vreau dovada, ceea ce garatez ca nu exista fara dovada nu ai dreptul sa faci abosult nimic, nu te mai da zmeu, te rog frumos. se va face dreptate, crede-ma eu imi vreau doar contul cu itemele, si nu l-am pus eu pe terup sa dea accept la neg, este vina lui ca a dat accept nimeni nu i-a luat mana sa dea accept daca vrei si dovada cu terup cand a recunoscut ca a dat accept la neg, iti dau, nu este problema, vreau sa se faca dreptate, Multumesc

SamSunGs8
Posts: 88

Re: Reclamatie [SGM]Hades

Post by SamSunGs8 » Sun Sep 02, 2018 12:37 am

ai furat vei primi pedeapsa potrivita lasa vrajeala asta cu varu,bunica etc.
a si pt restu care comenteaza fara sa gandeasca hai sa o luam alt fel
daca un player castiga un mod la event sau da itm nemod pe acel mod ce face vine unu si il fura asta e normal?
cum a luat si restu ban pt furt asa se va face lumina si in cazu tau succes o sa ai nevoie ;)
Bai asta care gandeste, ce dovada ai ma tu dupa 3 saptamani ca a furat?
Pe cine pu*a mea intereseaza de unde are x si y itemele? DACA ALA DA ACCEPT NU SE NUMESTE FURT IN PLM. Nu cred ca a intrat madaDUD pe cont la ala si sa ii fure itemele. ALA SE NUMESTE FURT.

EU DACA VIN SA ITI CER TIE UN ITEM, IAR TU IMI DAI DE BUNA VOIE SE NUMESTE FURT? SA VIN SI EU DUPA 3 SAPTAMANI SA FAC FIGURI CA M-AI FURAT?
GANDESTE IN PLM.

Ai un regulament de respectat, acolo zice clar ca "a. Membri STAFF NU răspund de itemele pierdute/imprumutate/furate !".
Si tot regulamentul spune ca tu, ca membru` staff trebuie sa ai o DOVADA cand aplici o comanda. Sa vedem ce dovada ai tu ca asta de mai sus a "FURAT"?

TeRup
Posts: 27

Re: Reclamatie [SGM]Hades

Post by TeRup » Sun Sep 02, 2018 1:30 am

Am multiple dovezi cu anumite mesaje, dar nu sunt nevoit, inca sa vi le arat voua. Cand mi le va solicita cineva din STAFF i le voi da, dar voua nu sunt obligat sa vi le dau.
Oricum tu te bagi ca musca in curul calului, nici nu stii povestea si comentezi.

madaDUD
Posts: 7

Re: Reclamatie [SGM]Hades

Post by madaDUD » Sun Sep 02, 2018 3:54 am

Domnule Hades, daca vrei sa se rezolve pune dovezile tu sau terup, altfel nu se va rezolva, si daca eu sunt vinovat voi plati,dar avand in vedere ca tu nu vrei sa pui dovezile,si am solicitat sa imi dai dovezile, ,, te rup ,, mi-a spus sa iti solicit tie sa imi dai dovezile ca el nu imi da nimic. ( care nici macar nu exista ). trebuie neaparat sa pui dovezile pentru care am primit jail eu am pus dovada ca am primit jail, acum vreau sa pui tu dovada pentru care am primit jail, iti dau un sfat, nu o lua in nume de rau, nu complica treaba, mai rau decat este,alta problema, te rog frumos sa, odata ca esti SGM, trebuie sa ai si un limbaj corect fata de playeri nu sa vorbesti rastit,si urat... macar incearca sa te schimbi, eu nu vreau sa iei remove eu imi vreau doar caracterul si itemele inapoi, nu vreau raul nimanui dar mda... Vreau doar sa se faca drepate, daca am greseli gramaticale, imi cer scuze,sper sa se termine tot circul asta odata, Multumesc.
( acum 2 zile i-am dat o bratara mod 50% lu' xtrypz, iar nu am mai primit bratara inapoi, a fost vina mea eu am dat accept imi asum vina, si am mai spus ca mi-a luat ala bratara sau ceva de genul stiam ca e vina mea ca am dat accept si. ) Multumesc pentru intelegere.

TvdTO
Posts: 1

Re: Reclamatie [SGM]Hades

Post by TvdTO » Sun Sep 02, 2018 1:20 pm

Mai lăsați in plm comentatul. A dat varul, a ? Și ce slbz făcea varu’ pe cont ? Dacă ne legam de regulament, acolo parca scrie ca nu se înstrăinează contul, a ? Comentați ca pl la Hades și El face pișu pe voi, saraciilor

SamSunGs8
Posts: 88

Re: Reclamatie [SGM]Hades

Post by SamSunGs8 » Sun Sep 02, 2018 2:24 pm

TvdTO wrote:Mai lăsați in plm comentatul. A dat varul, a ? Și ce slbz făcea varu’ pe cont ? Dacă ne legam de regulament, acolo parca scrie ca nu se înstrăinează contul, a ? Comentați ca pl la Hades și El face pișu pe voi, saraciilor
Ia pupa-l in continuare pe acest domn Hades in partea dorsala.

Uite ce zice regulamentu`, in caz ca nu il stii (Sigur nu): "
a. Membrii STAFF NU răspund de itemele pierdute/imprumutate/furate !
b. Nu va împărţiţi conturile cu: iubita/sora/cel mai bun prieten/vecinu/etc. !
c. Nu va împrumutaţi iteme mod cu: iubita/sora/cel mai bun prieten/vecinu /etc. !
Indiferent că aveţi cont de player sau cu grad, deoarece nu le mai puteti recupera nici itemele nici conturile !
*TOT CE FACETI AFCETI PE RASPUNDEREA VOASTRA !
Daca el i-a dat contul verisorului, inseamna ca a facut-o pe RASPUNDEREA LUI.

La fel cum, TeRup i-a dat lui gheata aia, a facut-o pe RASPUNDEREA LUI. In regulament zice clar ca "Indiferent că aveţi cont de player sau cu grad, deoarece nu le mai puteti recupera nici itemele nici conturile ! "


Nu a fost furt prin keylogger, fraierit, etc. A fost un TRADE l-a care s-a dat ACCEPT (amandoi au fost de acord).

Ce a facut Hades aici, e ABUZ ca si la celelalte reclamatii de genu`. Mai ales ca el e obligat sa aiba dovada la tot, ceea ce NU are.

madaDUD
Posts: 7

Re: Reclamatie [SGM]Hades

Post by madaDUD » Sun Sep 02, 2018 3:01 pm

Tvd, in regulament scrie ca STaff nu raspunde de itemele pierdute, imprumutate, furate si nici macar nu este furt odata ce a dat singurel accept si s-a trezit dupa 3 saptamani, nu a anuntat pe moment. aici nu merge pe incredere vreau dovada pentru care am primit jail, nu sa iti dea who o dovada, sau altcineva, ca eu deja am jail fara sa ai macar o dovada.

TeRup
Posts: 27

Re: Reclamatie [SGM]Hades

Post by TeRup » Sun Sep 02, 2018 3:16 pm

De ce te bagi daca nu stii povestea? Cum sa nu fie fraierit din moment ce a schimbat itemul intre trade-uri?

SamSunGs8
Posts: 88

Re: Reclamatie [SGM]Hades

Post by SamSunGs8 » Sun Sep 02, 2018 6:01 pm

TeRup wrote:De ce te bagi daca nu stii povestea? Cum sa nu fie fraierit din moment ce a schimbat itemul intre trade-uri?
Cine pu*a mea e de vina ca tu esti prost si nu esti atent cand faci un negot ma? Beleste ochii in rasa ta pe viitor, sa nu mai stai sa plangi dupa moduri.

Daca nu esti atent si faci un accident (cu bicicleta) poti da timpul inapoi?
Va pupa Hades asta-n cur zici ca-i Dumnezo Metin2 Steel.

Ba Hades, m-a fraierit si pe mine unu acum 2 ani, mi-a furat un mod 40%, ii dai ban?

AmSaFacDouaZiare
Posts: 99

Re: Reclamatie [SGM]Hades

Post by AmSaFacDouaZiare » Mon Sep 03, 2018 10:57 pm

TeRup wrote:De ce te bagi daca nu stii povestea? Cum sa nu fie fraierit din moment ce a schimbat itemul intre trade-uri?

Post Reply

Return to “Cazuri rezolvate raport Staff”