Reclamatie [GA]Kizev

Toate topicurile inchise se afla aici !
Locked
[VIP]Admir
Posts: 2298

Reclamatie [GA]Kizev

Post by [VIP]Admir » Tue Feb 20, 2018 12:15 am

► Numele tău de caracter: [VIP]Admir
► Nume vinovat : [GA]Kizev
► Motivul reclamaţiei: Abuz de bug, de comenzi pe joc si pe forum!
► Dovada :

Ce face Kizev? Simplu, vine cu un cont de player cu numele [Dn]Moon si ataca cu tais fara arma.


Image
Image



Numele caracterului se vede in bara de sus, pe care il arata cercul rosu din jurul caracterului. Ce se intampla mai departe?
[VIP]Dalyor ii spune ca o sa ia ban pentru chestia asta, iar Kizev ii raspunde de pe contul [Dn]Moon " A da? Reclamatie " (nu s-a facut nicio reclamatie, ca doar nu se mai obosea sa ii mai faca si reclamatie daca tot el era pe cont), ce se intampla mai departe? Kizev de pe contul de [GA] ii da 6h jail lui [VIP]Dalyor pentru "amenintare cu ban" cica.
Dovada cu acea "amenintare"

Image



Kizev primeste reclamatie pe motiv ca ataca cu bug si apoi intra pe [GA] si da jail 6h, mai exact asta:

viewtopic.php?f=56&t=25583

Iar el spune ca in momentul ala nu era el pe cont. Atunci daca nu era el pe cont, cine era? Ca Kizev nu da un item cu imprumut, si daca-l da te monitorizeaza nonstop sa vada ce faci cu el. Si cum a ajuns acel SS la Kizev? E corect asa? Pe un cont abuzezi cu bug, pe alt cont abuzezi cu jail pentru "ameintare" care nu era defapt amenintare, iar pe forum abuzezi cu "t/c" pe motiv ca " nu eram eu pe cont ".

PS: O fi frumos sa iti bati joc de un player asa? Adica da-i cu BUG in el, dai si 6h jail, mai dai si un T.C pe forum asa in scarba ca deh, pe noi pe crede Who ca suntem baieti cuminti ca avem grija sa ii bagam pe altii la inaintare.
Raspunde doar WHO!


Apropo:

a. Membrii STAFF NU răspund de itemele pierdute/imprumutate/furate !
b. Nu va împărţiţi conturile cu: iubita/sora/cel mai bun prieten/vecinu/etc. !
c. Nu va împrumutaţi iteme mod cu: iubita/sora/cel mai bun prieten/vecinu /etc. !
Indiferent că aveţi cont de player sau cu grad, deoarece nu le mai puteti recupera nici itemele nici conturile !
*TOT CE FACETI AFCETI PE RASPUNDEREA VOASTRA !
Last edited by [VIP]Admir on Tue Feb 20, 2018 12:28 am, edited 1 time in total.

Kizev
Posts: 1177

Re: Reclamatie [GA]Kizev

Post by Kizev » Tue Feb 20, 2018 12:26 am

Contul de [Dn] e una, contul de staff e alta.

N-am zis ca nu eram pe Dn, am zis ca nu doar eu am contul, in caz ca se mai intampla.

Si daca a fost batut cu bug, trebuia sa faca reclamatie de bug la 'Raportari playeri' nu sa ameninte cu ban.

Pentru amenintari cu comenzi pe care le are sau nu se da jail 6h prima abatere.

Avocatule, esti prea bun pentru stafful asta, cunosti prea bine regulile jocului, a zis si Fifty ca te asteapta in staff daca esti asa bun.

Regulamentul a fost aplicat corect, atat [Dn]Moon a primit pedeapsa [avertisment utilizare bug] pentru ce a facut, cat si [VIP]Dalyor [ameintare cu ban]. Pe considerentul asta s-a dat T/C.

Am vazut ca ai dat edit cu aia. Am voie sa dau contul pe riscul meu [cel de Dn]. Doar conturile cu comenzi se baneaza pentru instrainare. Cand zice "Nu va dati / Nu va impartiti" zice ca sfat ;)

[VIP]Admir
Posts: 2298

Re: Reclamatie [GA]Kizev

Post by [VIP]Admir » Tue Feb 20, 2018 12:33 am

[GA]Kizev wrote:Contul de [Dn] e una, contul de staff e alta.

N-am zis ca nu eram pe Dn, am zis ca nu doar eu am contul, in caz ca se mai intampla.

Si daca a fost batut cu bug, trebuia sa faca reclamatie de bug la 'Raportari playeri' nu sa ameninte cu ban.

Pentru amenintari cu comenzi pe care le are sau nu se da jail 6h prima abatere.

Avocatule, esti prea bun pentru stafful asta, cunosti prea bine regulile jocului, a zis si Fifty ca te asteapta in staff daca esti asa bun.

Regulamentul a fost aplicat corect, atat [Dn]Moon a primit pedeapsa [avertisment utilizare bug] pentru ce a facut, cat si [VIP]Dalyor [ameintare cu ban]. Pe considerentul asta s-a dat T/C.

Stiu boss, asta-i zis si tu in reclamatia aia. Exact asta ai spus, ca tu erai pe cont si ca nu are treaba contul de Staff cu cel de Player. Nici nu ai spus ca mai are si altcineva parola de la cont, nici n-ai vrut sa dai de inteles ca nu erai tu cont, exact asta ai facut. Doar ai dat de inteles ca nu erai tu pe cont, n-ai vrut sa fii foarte clar pentru ca in caz de ceva, nu mai aveai cum sa o intorci. Asa ca doar ai dat de inteles. Si vezi ca " O sa iei ban " nu inseamna amenintare.
Si nu e treaba ta ce mi-a zis mie Fifty, si daca mai imi spui odata "avocatule" presimt ca o sa te duci iar la Who sa te plangi ca nu mai suporti. Controleaza-ti dracu vorbele alea ca n-am umblat amandoi sa ne permitem. Vezi ca eu iti spun pe nume ai inteles? Sa fie ultima oara bai asta.

User avatar
[a.d.m.]who
Posts: 335
Location: Metin2Steel
Contact:

Re: Reclamatie [GA]Kizev

Post by [a.d.m.]who » Tue Feb 20, 2018 12:35 am

1. In prima parte cu BUG-ul .

<<<6.Folosirea unui BUG in mod repetat :
(Atacul fara arma folosind Taisul vrajit/Aura sabiei este BUG !)
-Prima abatere : avertisment;
-A doua abatere : jail 3h;
-A treia abatere : jail permanent.>>>
Deci nu se ia ban, se da jail , daca continua dupa avertisement ,aici sa inteles gresit pedeapsa pt folosirea bugului , dar asta nu inseamna ca daca ai GA si te bati de pe un Dn sau VIP ,tu nu primesti warn sau jail sau suspend .

2.In partea a doua .
[GA]Kizev abuzeaza de Jail .
Deoarece nu a fost amenintat ca [VIP]Dalyor ii da ban , ii spune ca ia daca mai foloseste bugul .
Daca era amenintare zice iti dau ban daca mai folosesti bugu .
Dar hai sa nu incercam sa incurcam situatiile, ca sa ne scoatem cand dam jail de nervi pe cineva , si sa-i mai si zici sa-ti faca reclamatie .


[GA]Kizev - suspend
Unde nu sti si nu intelegi, INTREABA !
Image

Locked

Return to “Cazuri rezolvate raport Staff”