©Pt. noul update©

Vino cu o sugestie si noi o vom lua in calcul daca merita!
Post Reply
User avatar
[MOD]poRRc
Posts: 190
Location: I`m not here to make friends, i`m here to make MONEY

©Pt. noul update©

Post by [MOD]poRRc » Tue Nov 02, 2021 5:35 pm

Poate, de data asta, se vor lua în calcul unele sugestii, având în vedere noul update, lipsa totală a playerilor.

1. La evenimentele de pe server să se acorde ca premii donaţie, 5-10-15lei în funcţie de eveniment, maxim două evenimente/zi cu acordarea de premii donaţie...

2. Drop mărit la noile item up, durează enorm să dropezi,

3. Costumele 2014 să fie dropabile şi`n joc,

4. Eliminarea IMENSEI variaţii de la bonusurile 1-5,

5. OX`uri cu premii de participare iteme up,

6. Creşterea ratei de reuşită la Craft Echipament,

7. Adăugarea, din nou, a inelului de experienţă 3h la pietre metin de nivel 90, facilitează creşterea caracterului mult mai rapid,

8. Unele elixire nu sunt negociabile, ar fi mai ok să se facă negociabile,

9. Eliminarea fullurilor de la shop,

10. Introducerea apei magice la "ajuto de evenimente" acolo unde este deja şi roua.

11. Schimbarea clasicelor grade Prietenos...Cavaler/Agresiv....Crud, cu altceva, e o mini-schimbare bună, cred eu.

12.Itemele care se pot "împacheta" să crească limita de la 200 la cel puţin 1.000, e de folos când farmezi foi, dovleci, în curând fulgi şi şoşoni. 8-)

13. Din nou, scoaterea sau diminuarea variaţiei la bonusurile 1-5.

14. Rata la craft să se mărească puţin de la 50% la 65% măcar.

15. Să se aprobe comerţul pe sv., poate în modul ăsta se vor apuca mai mulţi playeri, totodată să se înfiinţeze şi gradul de Intermediar [INT] pt. a`i ajuta pe aceştia la comerţ, fără a se da ţepe. Comerţul pe sv. cu orice alt joc, nu doar metin--»metin. :ugeek:

16. Rezolvarea runului Demon Dungeon, eu, personal nu pot da click pt. a ridica recompensa de pe niciun caracter şi din câte am văzut nu aş fi singurul.

17. Dacă tot s-a făcut concurs pt. slot de sga/miss ar fi ok să se accepte nu doar cel/cea care fac x reclame, dar să aibă şi activitate pe sv., unii fac în scârbă câteva reclame, apoi pe sv. NU fac absolut nimic.

18. Creşterea nr. de player într-o breaslă de la 70 la 500 spre exemplu, eu am întâmpinat problema asta mereu, fiind nevoit sa stau cu 3 bresle 70/70...

19. Modificarea Item`Shop`ului, adaugarea a noi iteme, costume, freze, eşarfe, skinuri, accesorii, etc.

20. Modificarea shopului cu puncte joc, PR`s, de la S.

21. Modificarea timpului de respawn al dragonului din caverna lunii, cat si din vale sau cresterea numarului de la 1 la minim 3 dragoni, e un sv. pvp totusi, ar trebui sa fie putin mai usor sa faci skin, fum si curea..
Atât pt.moment, poate, într-un final,se va ţine cont şi de părerea jucătorilor.
Last edited by [MOD]poRRc on Wed Dec 08, 2021 10:00 pm, edited 3 times in total.

User avatar
[VIP]Thor
Posts: 1263

Re: ©Pt. noul update©

Post by [VIP]Thor » Thu Nov 04, 2021 12:37 pm

Oare de câte ori nu s-au propus chestii UTILE pentru serverul ăsta.
și de câte ori nu s-au dat decât Pro-uri și p*la pus în practică.
Ești optimist, PRO btw.

User avatar
[MOD]poRRc
Posts: 190
Location: I`m not here to make friends, i`m here to make MONEY

Re: ©Pt. noul update©

Post by [MOD]poRRc » Sun Nov 07, 2021 4:32 pm

[VIP]Thor wrote:
Thu Nov 04, 2021 12:37 pm
Oare de câte ori nu s-au propus chestii UTILE pentru serverul ăsta.
și de câte ori nu s-au dat decât Pro-uri și p*la pus în practică.
Ești optimist, PRO btw.
Da, aici ai dreptate, au fost propuse foarte multe chestii utile, speranta moare ultima, corect? :?:

eodarius
Posts: 35

Re: ©Pt. noul update©

Post by eodarius » Sat Dec 04, 2021 11:41 pm

PRO :D
Sa speram ca o sa le vedem cat de curand :lol:

Post Reply