Why not ?

Vino cu o sugestie si noi o vom lua in calcul daca merita!
User avatar
[VIP]Sophieee
Posts: 3380
Location: → untouchable ←
Contact:

Why not ?

Post by [VIP]Sophieee » Fri Jan 02, 2015 12:32 pm


Salz
Am venit şi eu cu 3 idei de evente , că doar nah , le păstrez de ceva vreme . . . :lol:
Păi , să vedem :


1. [EVENT]Prietenia

După cum vedeţi şi în titlu , acest event este despre prietenie . Ce va trebui să faceţi ? Nimic complicat ! Împreună cu un/o prieten/ă o să realizaţi un album cu cele mai amuzante fotografii făcute pe joc. Ca să nu fie chiar aşa de uşor , va trebui să faceţi şi o poezie despre cum v-aţi cunoscut , de asemenea să fie tot amuzantă . Albumul va trebui să aibe x y z poze , la fel şi poezia [depinde , cum doreşte cel care vrea să îl facă] . Cele mai amuzante poezii şi cele mai frumoase poze vor fi premiate.

2. [EVENT]Oră stil steel

Pentru acest event va trebui să caracterizaţi metinul nostru legându-vă de o materie predată la şcoală alegând între : istorie / matematică / română sau orice altă materie aleasă de cel care face eventul , însă va trebui să alegeţi şi o temă care să anticipeze conţinutul + că nu va fi atât de scurtă , ci va fi ca o poveste .Povestea va trebui să fie de maxim "x" fraze [la fel , depinde de cel care face eventul] . Acest event este pentru a vă testa imaginaţia , dar şi umorul şi cunoştinţele , având în vedere că va trebui să faceţi acea poveste amuzantă .

Am făcut şi un mic exemplu :

Nume de caracter : Miliq
Materia aleasă : Istoria .
Povestea : Pe vremea lui Basarab I metin2steel era slăvit de creştinii din toată lumea , acesta luptându-se pentru a dovedi faptul că este cel mai bun şi mai frumos metin!
Tema poveştii : „Pe vremea lui . . . ”


Ok , nu e cine ştie ce , da' măcar să aveţi o idee . :lol:


3.[EVENT]Metin2Steel


Voi veţi avea ca misiune să găsiţi trei arme care credeţi voi că ar caracteriza acest metin şi să faceţi o poză cu toate 3 prin care să le evidenţiaţi .

Aici , nimic prea complicat .


Exemplu :

Numele de caracter : Jiji Becali
Armele alese : sabie , evantai şi pumnale de level 1.
Caracterizarea acestora :
Sabia de level 1
– pare mică , chiar inocentă dar sub această mască zace o putere de neînchipuit !
Evantaiul de level 1 – este mânuit doar de cei cu o inteligenţă remarcabilă , deşi este considerat inutil noi ştim cum să îl preţuim !
Pumnalele de level 1 – pentru a le avea trebuie să dai dovadă de o îndemânare impecabilă !
Aşadar , din asta putem remarca inteligenţa , puterea şi îndemânarea cu care a fost construit acest metin , din ruine devenind un adevărat castel !


Sper că nu v-am plictisit şi că vă place măcar o idee . :lol:
În rest , rămâne la decizia membrilor staff dacă se vor pune în practică aceste idei , sau nu . Dacă ai citit până aici ai un laik de la mine . :lol:
P.S. Aştept păreri .
Passe, passe, passera, la dernière restera

User avatar
[VIP]Sophieee
Posts: 3380
Location: → untouchable ←
Contact:

Re: Why not ?

Post by [VIP]Sophieee » Sat Jan 03, 2015 8:38 pm


UP :-?
Passe, passe, passera, la dernière restera

TasTy
Posts: 69
Location: Giurgiu .

Re: Why not ?

Post by TasTy » Sun Jan 04, 2015 1:33 am

1.PRO
2.PRO
3.PRO
P.S: Miliq face mereu numai d`astea smechere .

User avatar
liviu3d
Posts: 161

Re: Why not ?

Post by liviu3d » Sun Jan 04, 2015 1:59 am

Image . ăăă... nu Pro , pentru că unii pot face poze cu 2 caractere şi nu o să mai aibă nici un sens.
Image . ăăă... Cam ciudat :? nu imi pot imagina ce ai putea scrie despre metin2 steel si matematica :P Dar să zicem PRO !!! :o3
Image . ööö... sabie să caracterizeze metinul ? cam ciudat ... dar sa zicem totuşi e ceva inventiv ... hai un PRO !!!
Aruncati un ochi şi aici : viewtopic.php?f=8&t=5165
În viaţă trebuie să fii deştept 5 minute!
Image
Image

User avatar
Necunoscut.
Posts: 31

Re: Why not ?

Post by Necunoscut. » Sun Jan 04, 2015 4:03 am

Pro. :ugeek:
A faithful friend is hard to find; remember man and keep in mind.

xRefresh
Posts: 24

Re: Why not ?

Post by xRefresh » Sun Jan 04, 2015 6:56 am

Si cine ai vrea sa iti faca eventurile draga?
Bunica-mea? :lol:
Astia nu sunt in stare sa faca un OX calumea si tu vrei mai mult .
Contra.
Pwp :ugeek:

User avatar
[VIP]Sophieee
Posts: 3380
Location: → untouchable ←
Contact:

Re: Why not ?

Post by [VIP]Sophieee » Sun Jan 04, 2015 12:18 pm

xRefresh wrote:Si cine ai vrea sa iti faca eventurile draga?
Bunica-mea? :lol:
Astia nu sunt in stare sa faca un OX calumea si tu vrei mai mult .
Contra.
Pwp :ugeek:

"Dragă" , mi-am încercat norocu' să văd şi eu cum ar percepe ceilalţi ideile astea . Iar în legătură cu "Astia nu sunt in stare sa faca un OX calumea si tu vrei mai mult . " , se vede că nu ai prea stat pe metin în ultima vreme .
Contra ? Eu ştiam că se dă contra dacă nu îţi plac ideile :-? Sau cine ştie , poate nu îţi plac :-? :lol: .
În fine , mulţumesc de părere. :3

liviu3d wrote:Image . ăăă... nu Pro , pentru că unii pot face poze cu 2 caractere şi nu o să mai aibă nici un sens.
Image . ăăă... Cam ciudat :? nu imi pot imagina ce ai putea scrie despre metin2 steel si matematica :P Dar să zicem PRO !!! :o3
Image . ööö... sabie să caracterizeze metinul ? cam ciudat ... dar sa zicem totuşi e ceva inventiv ... hai un PRO !!!
Aruncati un ochi şi aici : viewtopic.php?f=8&t=5165

Păi , la 1 : se poate verifica IP , şi nu cred totuşi că ar face cineva aşa ceva , serios acum , nu poate găsi un prieten pentru 2-3 poze ? :lol:

Iar în legătură cu toate 3 , am încercat să le fac mai mult de imaginaţie , ca să nu apară replici gen "ăăă,eventul ăsta e doar pentru cei modaţi , ăăă .." ş.a.m.d. . Şi în + v-am dat şi exemple , dacă vrei să îţi dau mai multe , nu mă supăr. :lol:

Mersi de părere. :3
TasTy wrote:1.PRO
2.PRO
3.PRO
P.S: Miliq face mereu numai d`astea smechere .

Săru'mâna ;o3 .
Passe, passe, passera, la dernière restera

User avatar
liviu3d
Posts: 161

Re: Why not ?

Post by liviu3d » Sun Jan 04, 2015 4:42 pm

Stiiu ca se poate verifica ip la 1 ... dar sunt multi care au pc si laptop deci... si un album nu cred ca se face doar din 2 , 3 poze ....acuma noo fiecare cu parerea lui , si la 3 tot nu inteleg ... sa zicem ca imi aleg evantai de piatra .. ce scriu ? e de piatra tare tare ca si srv :)) ? sau e cenusiu ca ...? sau e micutz ca .. ? in fine ...
În viaţă trebuie să fii deştept 5 minute!
Image
Image

User avatar
[VIP]Sophieee
Posts: 3380
Location: → untouchable ←
Contact:

Re: Why not ?

Post by [VIP]Sophieee » Sun Jan 04, 2015 8:15 pm

liviu3d wrote:Stiiu ca se poate verifica ip la 1 ... dar sunt multi care au pc si laptop deci... si un album nu cred ca se face doar din 2 , 3 poze ....acuma noo fiecare cu parerea lui , si la 3 tot nu inteleg ... sa zicem ca imi aleg evantai de piatra .. ce scriu ? e de piatra tare tare ca si srv :)) ? sau e cenusiu ca ...? sau e micutz ca .. ? in fine ...

1 . Ip'ul nu se schimbă doar dacă treci de pe un device pe altul, nu are nici o legătură .

2 . Poţi face un album şi din 2-3 poze , dar eu am dat aşa ca exemplu .

3 . În legătură cu evantaiul de piatră , păi , având în vedere că îl folosesc şamanii , pe aceştia caracterizându-i inteligenţa şi magia te poţi lega de asta , "de piatră" , da , ai spus şi tu ceva de tărie , dar poţi găsi nişte cuvinte mai "complexe" pentru a te exprima , la faza cu "cenuşiu" poţi spune că a fost făcut din cenuşa nu ştiu cărui dragon , IMAGINAŢIE ! :lol:
Passe, passe, passera, la dernière restera

TasTy
Posts: 69
Location: Giurgiu .

Re: Why not ?

Post by TasTy » Sun Jan 04, 2015 9:16 pm

Imperfecşăn wrote:
liviu3d wrote:Stiiu ca se poate verifica ip la 1 ... dar sunt multi care au pc si laptop deci... si un album nu cred ca se face doar din 2 , 3 poze ....acuma noo fiecare cu parerea lui , si la 3 tot nu inteleg ... sa zicem ca imi aleg evantai de piatra .. ce scriu ? e de piatra tare tare ca si srv :)) ? sau e cenusiu ca ...? sau e micutz ca .. ? in fine ...

1 . Ip'ul nu se schimbă doar dacă treci de pe un device pe altul, nu are nici o legătură .

2 . Poţi face un album şi din 2-3 poze , dar eu am dat aşa ca exemplu .

3 . În legătură cu evantaiul de piatră , păi , având în vedere că îl folosesc şamanii , pe aceştia caracterizându-i inteligenţa şi magia te poţi lega de asta , "de piatră" , da , ai spus şi tu ceva de tărie , dar poţi găsi nişte cuvinte mai "complexe" pentru a te exprima , la faza cu "cenuşiu" poţi spune că a fost făcut din cenuşa nu ştiu cărui dragon , IMAGINAŢIE ! :lol:
Prea multa bataie de cap .. =))))) :*

Locked

Return to “Sugestii si Sfaturi - Suggestions and Advices”