Prea prost regulamentul. D-aia unii nu stiu sa-l aplice.

Vino cu o sugestie si noi o vom lua in calcul daca merita!
[VIP]Admir
Posts: 2298

Prea prost regulamentul. D-aia unii nu stiu sa-l aplice.

Post by [VIP]Admir » Tue May 09, 2017 2:26 pm

Sa fie:

1. Interzis Rasismul!!!

2. Interzis orice derivat al cuvintelor obscene, adica sa se pedepseasca si " Pl, pla, mu3, coa3, p1sda si alte chestii. Chiar daca nu apare nume, prost rau ala care a decis asta.

3. Sa se scoata warn'ul! Adica regula primei abateri.

4. Stafful sa nu se mai linga in map1. Da o imagine proasta tuturo playerilor noi. Cel putin mie mi-e scarba cand vad Staff care se linge map1. Corect ar fi ca Stafful sa stea pe invizibil in map1 si daca vrea sa fie vazut sa stea pe cont de player.

5. Sa se sanctioneze " Amenintarile la viata reala ". De ce? Ca mai gasesti un smardoi de 16 ani care te face te drege pana ii dai adresa sa vina si nu mai raspunde. In cazul altor playeri exista riscul sa nu mai intre pe server.

6. Sa fie interzista cearta! Cum? Simplu, se da mesaj pe global " Map1 Red va rog frumso sa incetati cu cearta ". Daca vezi ca nu inceteaza, sa se dea jail.

7. Membrul staff care a fost reclamat, sa nu aiba voie sa dea t/c in propia reclamatie.

8. Stafful sa aiba toate conturile de playeri banate pe toata perioada activitatii. Asa ca sa nu mai ciordeasca iteme dupa contul de premii, sa nu mai provoace scandal pe urma sa sanctioneze dupa Staff, sa nu ii mai injuri pe contul de player si sa-ti dea mute dupa Staff. Csf

9. Sa nu mai aiba dreptul un membru Staff (oarecare) sa dea t/c la cereri unban pe motiv ca a vorbit el cu Fifty si a zis Fifty ca nu se debaneaza. De ce? Pentru am vazut un T/C la Lorena cu acest raspuns, iar intrebarea ei catre Who, n-a fost " Auzi, XZC a facut cerere de unban, il debanezi? ", a fost cam asa " Auzi, XZC a facut cerere de unban, a zis Fifty ca nu se debaneaza, deci nu il debanezi nu? " ... si iti dai seama ca raspunsul a fost NU!. Si nu ma suparati ca va pun si ss'u.

10. Sa va luati unii o oglinda, sa va faceti niste postere cu avatarele si cu semnaturile, sa vi le puneti in spatele vostru si apoi sa va uitati in oglinda, sa va dati seama cam cat de terminati sunteti, cam ce faceti voi la varsta voastra, si cam cum va vedeti voi in niste avatare si semnaturi de tot rahatu, cum va credeti lei, regine, p1dde Hentai dar sunteti vai de rasa voastra. Nu m-am putut abtine. :lol:

User avatar
[Dn]Liviu
Posts: 227
Location: Bistrița-Năsăud
Contact:

Re: Prea prost regulamentul. D-aia unii nu stiu sa-l aplice.

Post by [Dn]Liviu » Tue May 09, 2017 2:41 pm

În mare parte pro, dar nu cred are sens să faci astfel de sugestii deoarece nu se vor pune în aplicare în veac + îți dai seama că aceste sugestii sunt în mare parte contra staff-ului. Vei primi imediat aici un T/C și nu se va ține cont de nimic. (părerea mea)

Hades01
Posts: 17

Re: Prea prost regulamentul. D-aia unii nu stiu sa-l aplice.

Post by Hades01 » Tue May 09, 2017 3:22 pm

PRO se se aplice
Respecta si vei fi respectat

User avatar
[Diva]Diabla
Posts: 8263
Contact:

Re: Prea prost regulamentul. D-aia unii nu stiu sa-l aplice.

Post by [Diva]Diabla » Tue May 09, 2017 3:59 pm

1. Interzis Rasismul!!!
idk.. pro ;-?
2. Interzis orice derivat al cuvintelor obscene, adica sa se pedepseasca si " Pl, pla, mu3, coa3, p1sda si alte chestii. Chiar daca nu apare nume, prost rau ala care a decis asta.
total PRO
3. Sa se scoata warn'ul! Adica regula primei abateri.
CONTRA, consider ca e foarte util, multe persoane dupa avertisment isi regleaza coportamentul
4. Stafful sa nu se mai linga in map1. Da o imagine proasta tuturo playerilor noi. Cel putin mie mi-e scarba cand vad Staff care se linge map1. Corect ar fi ca Stafful sa stea pe invizibil in map1 si daca vrea sa fie vazut sa stea pe cont de player.
stiam ca regula asta exista
5. Sa se sanctioneze " Amenintarile la viata reala ". De ce? Ca mai gasesti un smardoi de 16 ani care te face te drege pana ii dai adresa sa vina si nu mai raspunde. In cazul altor playeri exista riscul sa nu mai intre pe server.
nu am inteles aici
6. Sa fie interzista cearta! Cum? Simplu, se da mesaj pe global " Map1 Red va rog frumso sa incetati cu cearta ". Daca vezi ca nu inceteaza, sa se dea jail.
PRO
7. Membrul staff care a fost reclamat, sa nu aiba voie sa dea t/c in propia reclamatie.
daca e inutila reclamatia de ce sa nu inchida?
8. Stafful sa aiba toate conturile de playeri banate pe toata perioada activitatii. Asa ca sa nu mai ciordeasca iteme dupa contul de premii, sa nu mai provoace scandal pe urma sa sanctioneze dupa Staff, sa nu ii mai injuri pe contul de player si sa-ti dea mute dupa Staff. Csf
aici sunt CONTRA.. eu nu am ciordit niciodata din contra de foarte multe ori am dat premii de pe contul de player, unele si mod..

9. Sa nu mai aiba dreptul un membru Staff (oarecare) sa dea t/c la cereri unban pe motiv ca a vorbit el cu Fifty si a zis Fifty ca nu se debaneaza. De ce? Pentru am vazut un T/C la Lorena cu acest raspuns, iar intrebarea ei catre Who, n-a fost " Auzi, XZC a facut cerere de unban, il debanezi? ", a fost cam asa " Auzi, XZC a facut cerere de unban, a zis Fifty ca nu se debaneaza, deci nu il debanezi nu? " ... si iti dai seama ca raspunsul a fost NU!. Si nu ma suparati ca va pun si ss'u.
cine e mai mare in grad Fifty sau who ? :lol:
10. Sa va luati unii o oglinda, sa va faceti niste postere cu avatarele si cu semnaturile, sa vi le puneti in spatele vostru si apoi sa va uitati in oglinda, sa va dati seama cam cat de terminati sunteti, cam ce faceti voi la varsta voastra, si cam cum va vedeti voi in niste avatare si semnaturi de tot rahatu, cum va credeti lei, regine, p1dde Hentai dar sunteti vai de rasa voastra. Nu m-am putut abtine.
eu am cu o samanca iar semnatura mea seamana cu irelia, iti dai seama ca imi place :lol:

User avatar
[GM]Lexx
Posts: 5875
Location: ▶ YouTube: Lexx Gaming
Contact:

Re: Prea prost regulamentul. D-aia unii nu stiu sa-l aplice.

Post by [GM]Lexx » Tue May 09, 2017 4:15 pm

Cam ăsta era regumanentul prin 2012, cel puțin pe vremea lui Hades.
Image

CONTACT:
▶ Pe joc: [GM]Lexx / [Dn]Lexx / Lexx
▶ Discord: Lexx#7523
▶ Youtube: http://www.youtube.com/LexxGaming
▶ Facebook: https://www.facebook.com/lexx.gaming.75
▶ Server de Discord: https://dsc.gg/metin2steel


Image

đéňīzDéjávüü
Posts: 206

Re: Prea prost regulamentul. D-aia unii nu stiu sa-l aplice.

Post by đéňīzDéjávüü » Tue May 09, 2017 4:25 pm

1. PRO
2. PRO
3. PRO
4. PRO
5. PRO
6. PRO
7. PRO
8. PRO
9. PRO
10. PRO
Deniz.
Dejavuu' .
Bitch.
<3 .
oldfriends..;[

[dn]vali e vaca , [dn]hiromitsu e porc , [dn]vlad e gaina .

FrishcaPeP1sda
Posts: 14

Re: Prea prost regulamentul. D-aia unii nu stiu sa-l aplice.

Post by FrishcaPeP1sda » Tue May 09, 2017 6:02 pm

[MISS]Diabla wrote:
1. Interzis Rasismul!!!
idk.. pro ;-?
2. Interzis orice derivat al cuvintelor obscene, adica sa se pedepseasca si " Pl, pla, mu3, coa3, p1sda si alte chestii. Chiar daca nu apare nume, prost rau ala care a decis asta.
total PRO
3. Sa se scoata warn'ul! Adica regula primei abateri.
CONTRA, consider ca e foarte util, multe persoane dupa avertisment isi regleaza coportamentul
4. Stafful sa nu se mai linga in map1. Da o imagine proasta tuturo playerilor noi. Cel putin mie mi-e scarba cand vad Staff care se linge map1. Corect ar fi ca Stafful sa stea pe invizibil in map1 si daca vrea sa fie vazut sa stea pe cont de player.
stiam ca regula asta exista
5. Sa se sanctioneze " Amenintarile la viata reala ". De ce? Ca mai gasesti un smardoi de 16 ani care te face te drege pana ii dai adresa sa vina si nu mai raspunde. In cazul altor playeri exista riscul sa nu mai intre pe server.
nu am inteles aici
6. Sa fie interzista cearta! Cum? Simplu, se da mesaj pe global " Map1 Red va rog frumso sa incetati cu cearta ". Daca vezi ca nu inceteaza, sa se dea jail.
PRO
7. Membrul staff care a fost reclamat, sa nu aiba voie sa dea t/c in propia reclamatie.
daca e inutila reclamatia de ce sa nu inchida?
8. Stafful sa aiba toate conturile de playeri banate pe toata perioada activitatii. Asa ca sa nu mai ciordeasca iteme dupa contul de premii, sa nu mai provoace scandal pe urma sa sanctioneze dupa Staff, sa nu ii mai injuri pe contul de player si sa-ti dea mute dupa Staff. Csf
aici sunt CONTRA.. eu nu am ciordit niciodata din contra de foarte multe ori am dat premii de pe contul de player, unele si mod..

9. Sa nu mai aiba dreptul un membru Staff (oarecare) sa dea t/c la cereri unban pe motiv ca a vorbit el cu Fifty si a zis Fifty ca nu se debaneaza. De ce? Pentru am vazut un T/C la Lorena cu acest raspuns, iar intrebarea ei catre Who, n-a fost " Auzi, XZC a facut cerere de unban, il debanezi? ", a fost cam asa " Auzi, XZC a facut cerere de unban, a zis Fifty ca nu se debaneaza, deci nu il debanezi nu? " ... si iti dai seama ca raspunsul a fost NU!. Si nu ma suparati ca va pun si ss'u.
cine e mai mare in grad Fifty sau who ? :lol:
10. Sa va luati unii o oglinda, sa va faceti niste postere cu avatarele si cu semnaturile, sa vi le puneti in spatele vostru si apoi sa va uitati in oglinda, sa va dati seama cam cat de terminati sunteti, cam ce faceti voi la varsta voastra, si cam cum va vedeti voi in niste avatare si semnaturi de tot rahatu, cum va credeti lei, regine, p1dde Hentai dar sunteti vai de rasa voastra. Nu m-am putut abtine.
eu am cu o samanca iar semnatura mea seamana cu irelia, iti dai seama ca imi place :lol:
Semnatura ta e smechera, ai a lu Adea, si a Lorenei, si a mea. Si avatarele la fel.

User avatar
[MOD]Lorena
Posts: 6718
Location: Leona♕❤⚘❤

Re: Prea prost regulamentul. D-aia unii nu stiu sa-l aplice.

Post by [MOD]Lorena » Tue May 09, 2017 6:08 pm

1,2,5,6 pro, restul contra!
:arrow: Stai că nu inţeleg, ce treabă are avatarul meu? dacă-mi pun poză cu mine asta inseamnă că e naşpa sau cum? Fiecare işi pune poză cu ce vrea, şi cu ce-i place nu?
Image
"Şi nu mă las până nu-mi pun numele-n lumină
şi nu-i departe ziua-n care am să-ţi devin regină"
♥♥ El amor no se compra❤ se gana! ♥♥
Image
Image

[VIP]Admir
Posts: 2298

Re: Prea prost regulamentul. D-aia unii nu stiu sa-l aplice.

Post by [VIP]Admir » Tue May 09, 2017 6:42 pm

[MISS]Lorena wrote:1,2,5,6 pro, restul contra!
:arrow: Stai că nu inţeleg, ce treabă are avatarul meu? dacă-mi pun poză cu mine asta inseamnă că e naşpa sau cum? Fiecare işi pune poză cu ce vrea, şi cu ce-i place nu?
Am zis ca e smechera :lol: :lol: Ce am zis? Tu mereu crezi ca fac misto? Uneori mai spun si adevaru.

User avatar
[MOD]Lorena
Posts: 6718
Location: Leona♕❤⚘❤

Re: Prea prost regulamentul. D-aia unii nu stiu sa-l aplice.

Post by [MOD]Lorena » Tue May 09, 2017 6:48 pm

:arrow: oki, doki Danke.
Image
"Şi nu mă las până nu-mi pun numele-n lumină
şi nu-i departe ziua-n care am să-ţi devin regină"
♥♥ El amor no se compra❤ se gana! ♥♥
Image
Image

Post Reply

Return to “Sugestii si Sfaturi - Suggestions and Advices”