[Sugestie] F2P - Free To Play.

Vino cu o sugestie si noi o vom lua in calcul daca merita!
Post Reply
RobertinoRO
Posts: 6

[Sugestie] F2P - Free To Play.

Post by RobertinoRO » Tue Mar 24, 2020 9:09 am

Salut, eu unul ca si multi alti jucatori care au decis sa ia o pauza indelingata de la Metin2 Steel in speranta ca se va face o schimbare din punct de vedere al jucatorilor donatori, adica cei modati in cat sa avem o sansa egala in Pvp.
Din cauza ca ma joc de ceva timp pe comunitatea Metin2 Steel am remarcat o scadere considerabila a jucatorilor, se pare ca s-a cam uitat acea perioada cand base map era la rosii si majoritatea farmam de rupeam pe la golemi si pe la orci pentru dinti si globuri, acest farmat chiar ma tinea in priza jocului si chiar imi placea sa mai ma bat cu nemodati pentru a castiga locul cel mai bun la farmat, asta era motivul care ma tinea pe mine conectat pe server.
Eu sunt unul dintre acei jucatori care nu vor sa bage bani Intr-un joc, majoritatea acelor jucatori au plecat din cauza ca Metin2 Steel se bazeaza pe donatori si se uita complet de multimea cealalta, adica nemodati.
Acum pe Metin2 Steel sunt foarte putini jucatori din cauza problemelor de farming, deoarece se ofera mai totul pe tava si se uita de fapt care este scopul jocului, muncesti ca sa fi cineva, mai toata lumea este Overpowered si nu este un Joc echilibrat din cauza costumelor cu bonus uri mari si itemelor modate la maxim, acum nu zic ce sa faca acei jucatori cu banii lor, sa nu se inteleaga gresit, punand toate afirmatiile astea pe 'foaie', sa imi etalez si eu propriile sugestii care ar putea aduce jocul pe linia de plutire.
- Sa se puna dinou Baza pe farming, si sa nu se mai ofere itemele esentiale pe tava, cum ar fi mapa aia cu items de up si mapa cu zacaminte.
- Sa nu se puna atat de mult accent pe jucatorii P2P(Pay to Play), si sa fie mai mult accent pe jucatorii F2P(Free to Play).
- Sa ai un scop pe server, cand ii vezi pe cei 90% din jucatori modati in fata magazinului general in map1 albastrii si stii ca daca te duci pe ei o sa iti iei bataie din cauza ca bonusurile de pe ei iti depasesc capacitatea.
- Sa nu fie items Overpowered aduse jucatorilor F2P, cum ar fi costumele cu paguba competent ei si PV 10k, strica cursul normal al jocului si nu prea mai ai cu cine sa te bati de la egal la egal...
- Si Ultima sugestie, sa fie mai multa pasiune din partea membrilor staff.

User avatar
[VIP]Corina
Posts: 162

Re: [Sugestie] F2P - Free To Play.

Post by [VIP]Corina » Tue Mar 24, 2020 3:51 pm

Bună. Problemele pe care le spui tu sunt niște probleme de care toţi suntem 'aware' şi pe care încercăm să le rezolvăm de mult timp. Unele dintre ele încep uşor uşor să își găsească rezolvarea - de ex. introducerea bancnotelor de 5/10 lei în joc pt a putea cumpăra moduri fără a dona(acestea se obţin la eventul 'Lupta Morţii'). De asemena, cât de curând posibil se vor implementa evoluţii noi la accesoriile de level 10, pt jucătorii nemod.
Când vine vorba de farm, eu personal aş dori să aud niște idei, ce consideri tu că s-ar putea adăuga nou, care ar atrage atenţia jucătorilor. Poţi să răspunzi aici sau să mă cauţi pe server, facebook, etc. Chiar aş vrea să văd dacă ai idei bune şi posibile pt aplicare ;D
Image

Post Reply