Page 1 of 4

Evoluţii iteme. -prezentare-

Posted: Thu Jul 24, 2014 12:40 pm
by [VIP]Anesthesia
Acest topic este în special pentru [ADM]Disayer şi [Owner]Fifty.
Dar bineînţeles, oricine este binevenit să îşi spună părerea.

Aşa cum am promis, am revenit cu o mică parte din evoluţiile Metin2Steel, variantă.. să spunem, personalizată.
Aşa că de la această variantă .. :

ImageImage


..eu am îmbunătăţit puţin la .. :

Image

Denumirea itemelor menţionate în imagine :

A. Colier lacrima cerului.
B. Brăţară lacrima cerului.
C. Cercei lacrima cerului.
D. Papuci pasăre de foc.
E. Coif masca stafiei.
F. Glugă de oţel.
G. Coif cetate.
H. Pălărie lumina soarelui.
I. Scut leu.
J. Scut tigru.
K. Scut vultur.
L. Scut solzi dragon.

1. Colier dragon de aur.
2. Brăţară dragon de aur.
3. Cercei dragon de aur.
4. Papuci Piele de dragon.
5. Coiful Zeului dragon.
6. Coiful Zeului dragon.
7. Coiful Zeului dragon.
8. Coiful Zeului dragon.
9. Scut radian.
10. Scut trei colţuri.
11. Scut sânge împietrit.
12. Scut zeului dragon.



Atenţie :

Pentru a putea fi evoluate, itemele trebuie să fie + 9!
Odată evoluate, itemele pot eşua de la +0 la +9 inainte de evoluţie dacă nu folosiţi metal magic.


Aştept păreri pro sau contra, pentru a şti dacă mai continui şi cu celelalte evoluţii.

*** Dacă am greşit vreuna din denumirile itemelor, vă rog să mă corectaţi. Mulţumesc de înţelegere.

Re: Evoluţii iteme. -prezentare-

Posted: Thu Jul 24, 2014 12:47 pm
by [VIP]Răzv
Arata bine ,merita sa continui :">
PRO . 8-)

Re: Evoluţii iteme. -prezentare-

Posted: Thu Jul 24, 2014 3:44 pm
by [VIP]Anesthesia
Adinuţa, aştept întâi răspund de la Disayer sau Fifty, să fiu sigură . :D

Re: Evoluţii iteme. -prezentare-

Posted: Fri Jul 25, 2014 5:57 am
by [VIP]Anesthesia
[VIP]Geo wrote:Arata destul de bine , deci PRO .
Apropo , am gasit evolutiile la arme in caz ca o sa faci si cu ele : http://metin2steel.ro/viewtopic.php?f=6&t=47 =]]
Mulţuuu Geo, mai am şi eu prin calculator câte ceva. :D

Re: Evoluţii iteme. -prezentare-

Posted: Fri Jul 25, 2014 7:12 am
by [ADM]Disayer
[VIP]Anesthesia wrote:Acest topic este în special pentru [ADM]Disayer şi [Owner]Fifty.
Dar bineînţeles, oricine este binevenit să îşi spună părerea.

Aşa cum am promis, am revenit cu o mică parte din evoluţiile Metin2Steel, variantă.. să spunem, personalizată.
Aşa că de la această variantă .. :

ImageImage


..eu am îmbunătăţit puţin la .. :

Image

Denumirea itemelor menţionate în imagine :

A. Colier lacrima cerului.
B. Brăţară lacrima cerului.
C. Cercei lacrima cerului.
D. Papuci pasăre de foc.
E. Coif masca stafiei.
F. Glugă de oţel.
G. Coif cetate.
H. Pălărie lumina soarelui.
I. Scut leu.
J. Scut tigru.
K. Scut vultur.
L. Scut solzi dragon.

1. Colier dragon de aur.
2. Brăţară dragon de aur.
3. Cercei dragon de aur.
4. Papuci Piele de dragon.
5. Coiful Zeului dragon.
6. Coiful Zeului dragon.
7. Coiful Zeului dragon.
8. Coiful Zeului dragon.
9. Scut radian.
10. Scut trei colţuri.
11. Scut sânge împietrit.
12. Scut zeului dragon.



Atenţie :

Pentru a putea fi evoluate, itemele trebuie să fie + 9!
Odată evoluate, itemele pot eşua de la +0 la +9 inainte de evoluţie dacă nu folosiţi metal magic.


Aştept păreri pro sau contra, pentru a şti dacă mai continui şi cu celelalte evoluţii.

*** Dacă am greşit vreuna din denumirile itemelor, vă rog să mă corectaţi. Mulţumesc de înţelegere.
Sunt Pro , doar ca as veni cu o sugestie , sa pui un background , ceva gen abstract , sau .. ->
http://www.hdwallpapers.in/walls/abstra ... 6-wide.jpg
http://th00.deviantart.net/fs71/PRE/f/2 ... 5uph3m.png
http://screativeimage.com/data_images/o ... ground.jpg

ca sa se vada mai bn iconurile... parerea mea :D :D

Re: Evoluţii iteme. -prezentare-

Posted: Fri Jul 25, 2014 11:44 pm
by [VIP]Anesthesia
[ADM]Disayer wrote: Sunt Pro , doar ca as veni cu o sugestie , sa pui un background , ceva gen abstract , sau .. ->
http://www.hdwallpapers.in/walls/abstra ... 6-wide.jpg
http://th00.deviantart.net/fs71/PRE/f/2 ... 5uph3m.png
http://screativeimage.com/data_images/o ... ground.jpg

ca sa se vada mai bn iconurile... parerea mea :D :D
Image

Mai bine aşa? :D Dacă îţi place aşa, anunţă-mă. :)

Re: Evoluţii iteme. -prezentare-

Posted: Sat Jul 26, 2014 12:11 am
by [VIP]Sony
[VIP]Anesthesia wrote:
[ADM]Disayer wrote: Sunt Pro , doar ca as veni cu o sugestie , sa pui un background , ceva gen abstract , sau .. ->
http://www.hdwallpapers.in/walls/abstra ... 6-wide.jpg
http://th00.deviantart.net/fs71/PRE/f/2 ... 5uph3m.png
http://screativeimage.com/data_images/o ... ground.jpg

ca sa se vada mai bn iconurile... parerea mea :D :D
http://imgur.com/9XdXSAA .

Mai bine aşa? :D Dacă îţi place aşa, anunţă-mă. :)
Mult mai bine . ;)

Re: Evoluţii iteme. -prezentare-

Posted: Sat Jul 26, 2014 11:50 am
by uNNiQue
PRO pentru tot.

Re: Evoluţii iteme. -prezentare-

Posted: Tue Jul 29, 2014 12:52 am
by [ADM]Disayer
Este perfect :o !!!
Multumim foarte mult ! :D


Image

Re: Evoluţii iteme. -prezentare-

Posted: Thu Jul 31, 2014 12:06 pm
by [VIP]Anesthesia
Image

1. Sabie exorcism.
2. Lamă.
3. Sabie baron.
4. Sabie sfântă.
5. Lama lui Elias.
6. Sabie Fantomă.
7. Sabie mânie.
8. Ucigător dragoni galbeni.
9. Ucigător dragoni albaştri.
10. Sabie lacrimă.
11. Spadă dragon negru.
12. Sabie distrugător.
13. Ucigător negru de căpcăuni.
14. Ucigător de orci negri.
15. Sabie bătălie.
16. Sabie sirius.
17. Sabie divină.
18. Sabie lunară.
19. Lamă Zin.
20. Sabie titan.
21. Lamă suflet dragon.
22. Sabie lui Goliat.
23. Sabie Katană.
24. Sabie otrăvită
25. Secure sfântă
26. Sabie eclipsa-lunii.
27. Sabie execuţie.
28. Sabie nimfă.
29. Sabie semi-eclipsă
30. Lamă magnetică
31. Lamă imperială
Tadaaaaaaa. :mrgreen: