Page 1 of 1

[NEW EVENT] DROPVENT

Posted: Mon Mar 23, 2015 2:35 pm
by UpBaBY
Nume Caracter: UpBaBY
Event: As vrea sa prpun un event gen PVM insa putin schimbat.Se vor strange playerii intr-un loc anume si se vor chema mobii la care pica anumite iteme (ex. Orc Negru/Soldat Brotac/Golem de Gheata).Sa se aduca un anumit numar de mobi , de catre STAFF-ul repsectiv , iar la final cine va avea cele mai multe iteme dropate de la mobul respectiv sa castige premiul.In acest event modatii nu sunt exclusi decat daca se vor da pe liber si omoara playerii nemod pentru ai oprii din dropul itemelor respective.Vor fii pedepsiti cum va decide STAFF-ul.Acest event are si o parte negativa.Playerii pot dropa dinainte acele obiecte care pica la mobii respectivi.Daca s-ar putea ca la acei mobi (ex. Orc Negru) sa dropeze atunci Dinte de Orc + care pica mai rar sa nu se poata face dinaintea eventului.Aceasta e propunerea mea , astept opinii :D

Re: [NEW EVENT] DROPVENT

Posted: Mon Mar 23, 2015 3:00 pm
by Sowato
Nush ce sa zic, vorba ta... playerii pot dropa dinainte acele obiecte si faza cu dinte+ pica foarte greu mai ales la un lvl mai mare..
+ Ca faza cu modatii nu ai cum sa o controlezi, o sa vina playeri din alte regate etc si o sa fie balamuc.

CONTRA !

Re: [NEW EVENT] DROPVENT

Posted: Mon Mar 23, 2015 3:48 pm
by xBoto
Contra !

Re: [NEW EVENT] DROPVENT

Posted: Mon Mar 23, 2015 4:00 pm
by [VIP]Adinna
Se fac destule evente PVP cu dragoni şi metine, iar în sugestia ta, dacă ar venii unu' cu ele deja făcute ? Yako ar sta 1000 de ani să-i verifice, şi totuşi ar mai putea veni unii şi el să nu-şi dea seama.
Este un număr măricel de player, nu avem 281371 de ochi ca să vedem tot..
Aveţi deja destule evente şi mai urmează..
Contra !