*MORE*

Vino cu o sugestie si noi o vom lua in calcul daca merita!
User avatar
[VIP]Maxuu
Posts: 519
Location: Tulcea
Contact:

Re: *MORE*

Post by [VIP]Maxuu » Fri Oct 28, 2016 3:05 pm

Pro.
Image

User avatar
[VIP]Sophieee
Posts: 3380
Location: → untouchable ←
Contact:

Re: *MORE*

Post by [VIP]Sophieee » Fri Oct 28, 2016 5:28 pm

mpiș :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Lexx tu ai dat up la ăsta ca să mai râdem și noi, nu? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Passe, passe, passera, la dernière restera

User avatar
[GM]Lexx
Posts: 5871
Location: ▶ YouTube: Lexx Gaming
Contact:

Re: *MORE*

Post by [GM]Lexx » Fri Oct 28, 2016 8:31 pm

Exact, Mia :lol:
Image

CONTACT:
▶ Pe joc: [GM]Lexx / [Dn]Lexx / Lexx
▶ Discord: Lexx#7523
▶ Youtube: http://www.youtube.com/LexxGaming
▶ Facebook: https://www.facebook.com/lexx.gaming.75
▶ Server de Discord: https://dsc.gg/metin2steel


Image

User avatar
aladepenet1
Posts: 22

Re: *MORE*

Post by aladepenet1 » Sun Oct 30, 2016 4:21 pm

Cat tia luat sa scrii asta :))))))))
Arde,uite cum arde
Dam semnale cu fum sa ne vezi de departe,
Trag sa-jung unde tu n-ajungi,
Dati-mi bratari si-mbracatima-n dungi.

User avatar
[VIP]Thor
Posts: 1263

Re: *MORE*

Post by [VIP]Thor » Thu Oct 19, 2017 10:48 pm

❤ Whayes . wrote:Sals.Propun ca pe site-ul serverului, pe pagină => Image să se adauge câteva mini schimbări la :
1)Chenarul *Informaţi* (deşi corect ar fi fost scris -Informaţii- sals Bogdan) => Image => care constă în unele adăugări, adică mai multe amănunte, *informaţii* despre server=>
- http://www.metin2steel.in => un server 30% PVM şi 70% PVP pentru playeri cu experienţă cât şi pentru începători.
- Pe server există modate şi 6/7 .
- *Deoarece multe alte servere de metin2 au făcut publice bazele de date, rugăm playerii să nu folosească acelaşi cont şi aceeaşi parolă pe Metin2Steel ca si pe alte private.* (msj inspirat)
- Serverul Metin2Steel este un server creat special pentru a alunga plictiseala. (sau cel puţin aşa era)
- STAFF-ul Metin2Steel nu-ţi va cere niciodată datele de logare.
- Nu vă lăsaţi păcăliţi de persoane care se dau drept STAFF
- Orice player care are nelămuriri despre joc poate contacta un membru STAFF, dând PM acestuia direct pe joc.
- În cazul în care observaţi un bug, un player care încalcă regulamentul jocului, un mebru STAFF sau orice altceva, puteţi raporta pe forum => http://forum.metin2steel.in/
- Nu primiţi fişiere de la alţi playeri necunoscuţi, riscaţi să primiţi keylogger.
- Şansa pentru experienţă 1000%
- Şansa de a dropa iteme 1000%
- Şansa la yang 1000%

2)Chenarul *Server status* => Image => să conţină mai multe informaţii, ca de exemplu =>
- Server ONLINE.
- 3 Canale deschise => Ch1+Ch2+Ch3. ONLINE.
- Mod joc PvM-PvP.
- Nivel maxim 250.
- Jucători conectaţi => N jucători
- Item-Shop ONLINE.
- Timp ONLINE
- Bonusuri => Max HP: 4000 (4k). \
=> Semi-Om: 15. /
=> INT/STR/DEX/VIT: 30. \ => Bonusurile esenţiale.
=> Critică/Pătrundere: 20. /
=> Apărări/Rezistenţe: 20. \

3)Să se adauge un panel cu membrii STAFF ONLINE, doarece anunţul pe chat se poate face o dată la 60m şi pentru a şti playerii ce membru STAFF e ONLINE.

4)Să se adauge un VIDEO legat strict de server, în care să se facă o prezentare a acestuia
=> Shop-urile de la fiecare NPC
=> Mapele *cele de crescut*
=> Event-urile *Hide/OX/Cultură generală etc*
=> Iar în final, o demonstraţie a faptului că crescutul nu e o problemă, se creşte destul de uşor.
-----------------------------------------------------------------------------------------
=> Video-ul să fie făcut de către un membru STAFF

5)Chenarul *Meniu informativ* => Image => să fie ceva în genul unui *Meniu secundar*, şi să conţină şi altele =>
- *Primi* Paşi => *Primi* again csz ..cf Bogdan -Primii-.
- Probleme Client C++.
- Noutăţi.
- Listă Jucători Banaţi.
- Echipa jocului.
- Regulament. (nuş)

6)Să se facă un mesaj de întâmpinare care să fie pus pe prima pagină , nuş cv gen => Image => de aici s-ar putea lua câte ceva şi apoi să se facă un alt mesaj mai complex => Metin2Steel este un server privat de Metin2. Aici sunt bineveniţi jucătorii care preferă mai multă acţiune în lumea Metin2. Acest server include şi donaţii, având ca scop dezvoltarea unei comunităţi cât de mult posibil, cu ajutorul playerilor şi bineînţeles, a echipei încercăm să creem un joc cât mai plăcut şi distractiv. Suntem conştienţi că acesta nu e singurul server de Metin2 din lume, dar vă mulţumim ca sunteţi alături de noi şi totodată ne-aţi ales pe noi. Vă aşteptăm pe joc şi vă dorim un joc cât mai distractiv, plăcut. (după cum se vede msj-ul e parţial copiat de pe un alt server de Metin2.. eu ceea ce am făcut aici, am încercat să dau nişte sugestii şi să aduc nişte modificări care unele poate sunt ok, care altele nu sunt.Msj-ul eu zic că e destul de ok, sau dacă nu, a fost doar un model. Din câte am văzut la alte servere de metin, unele chiar au msj-le la fel.)

P.S: Nu aştept comentarii gen *ai copiat tot* / *naşpa* sau altele de genu.. Dacă vouă vi s-a părut atât de simplu faceţi şi voi un topic de genu, în care să nu propuneţi iteme(arme/armuri/costume etc)..ci ceva nou, chiar dacă unele dintre cele propuse de mine nu sunt *noi*, eu zic că pentru a reveni serverul cum era odată, ar cam merita Bogdan să se uite şi peste unele sugestii, şi pe unele care merită, să le ia în considerare, ar putea să le pună în practică,şi.. ca în final :3, Adinuţ, sau oricare alt membru STAFF, mă aştept să daţi com de genu *Tu nu ştii cum e să faci atâtea lucruri pentru un server de Metin2, şi cum e să întreţii un server*, să ştii că te contrazic, şi în mare parte ştiu cum e, dar să nu uităm faptul că nu cred că l-a pus cineva pe Bogdan să-şi facă server de Metin2, ci singur a gândit să-l facă, iar prin faptul că l-a făcut, singur şi-a asumat unele *datorii* asupra server-ului.So..EDIT: NU AM NEVOIE DE COMENTARII FĂRĂ ROST.
Pro Man!

User avatar
[VIP]Thor
Posts: 1263

Re: *MORE*

Post by [VIP]Thor » Thu Nov 23, 2017 1:11 pm

Ăp.

User avatar
[VIP]Alan
Posts: 463

Re: *MORE*

Post by [VIP]Alan » Sun Jul 28, 2019 2:57 am

jos.
Image

Post Reply