[NEW EVENT] DROPVENT

Vino cu o sugestie si noi o vom lua in calcul daca merita!
Locked
User avatar
UpBaBY
Posts: 303
Location: Brasov
Contact:

[NEW EVENT] DROPVENT

Post by UpBaBY » Mon Mar 23, 2015 2:35 pm

Nume Caracter: UpBaBY
Event: As vrea sa prpun un event gen PVM insa putin schimbat.Se vor strange playerii intr-un loc anume si se vor chema mobii la care pica anumite iteme (ex. Orc Negru/Soldat Brotac/Golem de Gheata).Sa se aduca un anumit numar de mobi , de catre STAFF-ul repsectiv , iar la final cine va avea cele mai multe iteme dropate de la mobul respectiv sa castige premiul.In acest event modatii nu sunt exclusi decat daca se vor da pe liber si omoara playerii nemod pentru ai oprii din dropul itemelor respective.Vor fii pedepsiti cum va decide STAFF-ul.Acest event are si o parte negativa.Playerii pot dropa dinainte acele obiecte care pica la mobii respectivi.Daca s-ar putea ca la acei mobi (ex. Orc Negru) sa dropeze atunci Dinte de Orc + care pica mai rar sa nu se poata face dinaintea eventului.Aceasta e propunerea mea , astept opinii :D
"Sunt multi in jurul tau care te fac sa te crezi tare
Tine minte ca o spun doar sa te sape in continuare
Ai produs niste bani, ai gasit drumul in viata
Le-ai spus ca ai si t***e cand suntem fata-n fata"

User avatar
Sowato
Posts: 41
Location: |¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯|×ღ×|¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯| ~ LiquriciHD # Sowato ~ |__________|×ღ×|__________|

Re: [NEW EVENT] DROPVENT

Post by Sowato » Mon Mar 23, 2015 3:00 pm

Nush ce sa zic, vorba ta... playerii pot dropa dinainte acele obiecte si faza cu dinte+ pica foarte greu mai ales la un lvl mai mare..
+ Ca faza cu modatii nu ai cum sa o controlezi, o sa vina playeri din alte regate etc si o sa fie balamuc.

CONTRA !
|¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯|×ღ×|¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯|
~ LiquriciHD # Sowato ~
|__________|×ღ×|__________|

Image
Image

User avatar
xBoto
Posts: 12
Location: ANOMAALii ★

Re: [NEW EVENT] DROPVENT

Post by xBoto » Mon Mar 23, 2015 3:48 pm

Contra !
Image

User avatar
[VIP]Adinna
Posts: 5597
Location: » la dracu la Mereni
Contact:

Re: [NEW EVENT] DROPVENT

Post by [VIP]Adinna » Mon Mar 23, 2015 4:00 pm

Se fac destule evente PVP cu dragoni şi metine, iar în sugestia ta, dacă ar venii unu' cu ele deja făcute ? Yako ar sta 1000 de ani să-i verifice, şi totuşi ar mai putea veni unii şi el să nu-şi dea seama.
Este un număr măricel de player, nu avem 281371 de ochi ca să vedem tot..
Aveţi deja destule evente şi mai urmează..
Contra !
Image

Locked

Return to “Sugestii si Sfaturi - Suggestions and Advices”